Video Sources 1295 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Anna Karenina

Anna Karenina

An epic story of love.Sep. 06, 2012UK130 Min.R
Your rating: 0
6.7 3 votes
what going on?

Synopsis

“Ana Karenina”: Vepra e e shkëlqyer e Tolstoit, vjen përmes një produksioni të pakrahasueshëm të vitit 2012 dhe me një kast aktorësh të mëdhenj. Një histori e shoqërisë së lartë ruse, vendosur në fundin e shekullit të 19-të. Një nga klasikët e mëdhenj të letërsisë botërore, shndërruar në një film mahnitës!

Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Original title Anna Karenina
IMDb Rating 6.6 71,452 votes
TMDb Rating 6.3

Director

Joe Wright
Director

Cast

Keira Knightley isAnna Karenina
Anna Karenina
Jude Law isAlexei Karenin
Alexei Karenin
Michelle Dockery isPrincess Myagkaya
Princess Myagkaya
Emily Watson isCountess Lydia
Countess Lydia
Olivia Williams isCountess Vronskaya
Countess Vronskaya
Cara Delevingne isPrincess Sorokina
Princess Sorokina
Ruth Wilson isPrincess Betsy
Princess Betsy

Similar titles

Never Here
The Perks of Being a Wallflower
Run the Tide
Martin Eden
Man Up
Unbroken: Path to Redemption
Dolphin Tale
All Is Lost
Hum Tumhare Hain Sanam
Dead Poets Society
Barrio Brawler
Love Steaks