Video Sources 1229 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

A new job? Hopefully. A new man? Possibly. A new handbag? Absolutely!Feb. 05, 2009USA104 Min.PG
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Një vajzë e sapo diplomuar fiton një punë si gazetare ekonomie në Nju Jork për të mbështetur bizneset ku ajo frekuenton dhe bie në dashuri me një promovues biznesesh të pasur.

Confessions of a Shopaholic
Confessions of a Shopaholic
Confessions of a Shopaholic
Confessions of a Shopaholic
Confessions of a Shopaholic
Confessions of a Shopaholic
Confessions of a Shopaholic
Confessions of a Shopaholic
Original title Confessions of a Shopaholic
IMDb Rating 5.9 66,547 votes
TMDb Rating 6

Director

P.J. Hogan
Director

Cast

Isla Fisher isRebecca Bloomwood
Rebecca Bloomwood
Hugh Dancy isLuke Brandon
Luke Brandon
Joan Cusack isJane Bloomwood
Jane Bloomwood
John Goodman isGraham Bloomwood
Graham Bloomwood
John Lithgow isEdgar West
Edgar West
Fred Armisen isRyan Koenig
Ryan Koenig
Leslie Bibb isAlicia Billington
Alicia Billington
Lynn Redgrave isDrunken Lady at Ball
Drunken Lady at Ball

Similar titles

Tag
Shaolin Soccer
Sunrise In Heaven
Bad Boys II
Due Date
Kingsman: The Secret Service
Arthur
Across the Hall
5 Star Christmas
Magic Arch
The Death of Dick Long
Finding Steve McQueen