Video Sources 445 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Dhamaal

Dhamaal

Sep. 07, 2007India135 Min.Not Rated
Your rating: 10
10 1 vote

Synopsis

Katër shokë trokë dhe pa shtëpi mësojnë për thesarin e fshehur të një hajduti dhe do të vihen në kërkim të tij. Në ndjekje të këtij thesari vihet dhe një polic që i ka kushtuar 10 vite të karrierës së tij kapjes së hajdutit.

Dhamaal
Dhamaal
Original title Dhamaal
IMDb Rating 7.2 11,867 votes
TMDb Rating 6.4 46 votes

Director

Indra Kumar
Director

Cast

Sanjay Dutt isKabir Nayak
Kabir Nayak
Arshad Warsi isAditya
Aditya "Adi" Shrivastav
Ritesh Deshmukh isDeshbandhu Roy aka Roy
Deshbandhu Roy aka Roy
Javed Jaffrey isManav Shrivastav
Manav Shrivastav
Asrani isNari Contractor
Nari Contractor
Kiku Sharda isConstable
Constable

Similar titles

One Piece Film: GOLD
Harri Poter dhe dhoma e sekreteve
Undisputed II: Last Man Standing
Creature
Holmes & Watson
Pari
Hot Shots!
Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden
The Last Mercenary
Jungle Cruise
Miami Vice
The Gauntlet