Video Sources 272 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

They took the American dream for a rideNov. 13, 2019USA152 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote
what going on?

Synopsis

Në vitin 1966 projektuesi amerikan i automjeteve, Carroll Shelby dhe shoferi, Ken Miles përballen me korporatat, me ligjet e fizikës dhe me djajtë e tyre të brendshëm për të ndërtuar një makinë revolucionare garash për Fordin dhe për të sfiduar Ferrarin në Le Mans.

Ford v Ferrari
Ford v Ferrari
Ford v Ferrari
Ford v Ferrari
Ford v Ferrari
Ford v Ferrari
Ford v Ferrari
Ford v Ferrari
Ford v Ferrari
Ford v Ferrari
Original title Ford v Ferrari
IMDb Rating 8.3 64,965 votes
TMDb Rating 7.9 680 votes

Director

Cast

Matt Damon isCarroll Shelby
Carroll Shelby
Jon Bernthal isLee Iacocca
Lee Iacocca
Caitriona Balfe isMollie Miles
Mollie Miles
Josh Lucas isLeo Beebe
Leo Beebe
Noah Jupe isPeter Miles
Peter Miles
Tracy Letts isHenry Ford II
Henry Ford II
Remo Girone isEnzo Ferrari
Enzo Ferrari
Ray McKinnon isPhil Remington
Phil Remington
J. J. Feild isRoy Lunn
Roy Lunn

Similar titles

Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark
Vanilla Sky
Hooking Up
Universal Soldier: Regeneration
Night Train
2 States
Rogue One: A Star Wars Story
Queen & Slim
Machine Gun Preacher
Freaks – You’re One of Us
Boyhood
Elektra