Video Sources 39 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Jungle Cruise

Jungle Cruise

Jul. 28, 2021USA127 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Bazuar në udhëtimin e parkut të Disneyland, ku një varkë e vogël lumi kalon një grup udhëtarësh nëpër një xhungël të mbushur me kafshë dhe zvarranikë të rrezikshëm, por me një element të mbinatyrshëm.

 

Jungle Cruise
Jungle Cruise
Jungle Cruise
Jungle Cruise
Jungle Cruise
Jungle Cruise
Jungle Cruise
Jungle Cruise
Jungle Cruise
Jungle Cruise
Original title Jungle Cruise
IMDb Rating 6.7 80,281 votes
TMDb Rating 7.9 2,024 votes

Director

Cast

Dwayne Johnson isFrank Wolff
Frank Wolff
Emily Blunt isDr. Lily Houghton
Dr. Lily Houghton
Edgar Ramírez isLope de Aguirre
Lope de Aguirre
Jack Whitehall isMcGregor Houghton
McGregor Houghton
Jesse Plemons isPrince Joachim
Prince Joachim
Andy Nyman isSir James Hobbs-Coddington
Sir James Hobbs-Coddington

Similar titles

Knight and Day
Lucky Luke
Vanquish
Twelve
Agneepath
Poojai
The Eight Hundred
The Final Master
Empire State
Arizona Dream
Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno
New Initial D the Movie Legend 2 – Racer