Video Sources 878 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfeurl.com
Kick-Ass

Kick-Ass

Shut up. Kick ass.Mar. 22, 2010UK117 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Deiv Lizevski një student në shkollën e mesme dhe një ardhurues i librave komik, një ditë vendos të bëhet një super-hero, edhe pse ai nuk ka ndonje fuqi apo arsye te fortë për ta bërë këtë.

Kick-Ass
Kick-Ass
Kick-Ass
Kick-Ass
Kick-Ass
Kick-Ass
Kick-Ass
Kick-Ass
Kick-Ass
Kick-Ass
Original title Kick-Ass
IMDb Rating 7.6 510,079 votes
TMDb Rating 7

Director

Cast

Aaron Taylor-Johnson isDave Lizewski / Kick-Ass
Dave Lizewski / Kick-Ass
Chloë Grace Moretz isMindy Macready / Hit-Girl
Mindy Macready / Hit-Girl
Christopher Mintz-Plasse isChris D'Amico / Red Mist
Chris D'Amico / Red Mist
Nicolas Cage isDamon Macready / Big Daddy
Damon Macready / Big Daddy
Mark Strong isFrank D'Amico
Frank D'Amico
Xander Berkeley isDetective Vic Gigante
Detective Vic Gigante
Garrett M. Brown isMr. Lizewski
Mr. Lizewski

Similar titles

Raid
Money
Double Trouble
The Hobbit: An Unexpected Journey
Game of Death
Boy A
Naruto Shippuden: Sunny Side Battle!
Battleship
The Power
Paan Singh Tomar
A History of Violence
Faking a Murderer