Video Sources 2478 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

An unforgettable fable that proves love, family and imagination conquer all.Dec. 20, 1997Italy116 Min.PG-13
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

La vita e bella: “Një hebre italian ka një romancë të mrekullueshme falë humorit të tij, por duhet të jetë në të “njëjtin humor” për të mbrojtur djalin e tij në një kamp përqendrimi nazist”. (Ka fituar 3 cmime oskar).

Life Is Beautiful
Life Is Beautiful
Life Is Beautiful
Life Is Beautiful
Life Is Beautiful
Life Is Beautiful
Life Is Beautiful
Life Is Beautiful
Life Is Beautiful
Life Is Beautiful
Original title La vita è bella
IMDb Rating 8.6 467,837 votes
TMDb Rating 8.2

Director

Cast

Roberto Benigni isGuido Orefice
Guido Orefice
Giorgio Cantarini isGiosué Orefice
Giosué Orefice
Giustino Durano isEliseo Orefice
Eliseo Orefice
Lidia Alfonsi isSignora Guicciardini
Signora Guicciardini
Horst Buchholz isDottore Lessing
Dottore Lessing
Pietro De Silva isBartolomeo
Bartolomeo
Marisa Paredes isMadre di Dora
Madre di Dora

Similar titles

The Assassins
Magic in the Moonlight
Secretariat
Freelancers
Alfa dhe Omega
Ash Is Purest White
Aashiqui 2
Second Chance aka Ikinci Sans
The SpongeBob -Bob Sfungjer Vjedhja E Kurores
21 Jump Street
Cut Throat City
Harrison’s Flowers