Video Sources 26 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Life Stinks

Life Stinks

From Fortune 500 ... to fortune's fool.Jun. 05, 1991USA92 Min.PG-13
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Biznesmeni i pasur dhe arrogant Goddard Bolt (Mel Brooks), duke u grindur me rivalin Vance Crasswell (Jeffrey Tambor) për një marrëveshje toke, bën një bast me Crasswell se ai ka zgjuarsinë e rrugës për të jetuar pa para dhe anonim në rrugët e ashpra të Los Angeles për 30 ditë. Por Bolt bëhet i vetëdijshëm kur e godet realiteti i të pastrehëve. Megjithatë, ai gjen lumturinë në një romancë me Mollyn (Lesley Ann Warren), një ish balerinë e Broadway që po kalon kohë të vështira…

 

Life Stinks
Life Stinks
Original title Life Stinks
IMDb Rating 5.9 10,102 votes
TMDb Rating 5.5 139 votes

Director

Mel Brooks
Director

Cast

Mel Brooks isGoddard Bolt
Goddard Bolt
Jeffrey Tambor isVance Crasswell
Vance Crasswell
Stuart Pankin isPritchard
Pritchard
Rudy De Luca isJ. Paul Getty
J. Paul Getty
Stanley Brock isStore Owner
Store Owner

Similar titles

Fearless
Men in Black
High Life
Suntan
Carter & June
Loosies
Freaks of Nature
Solitary Man
Chhalaang
Tooken
The Obscure Life of the Grand Duke of Corsica
Slice