Video Sources 1078 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikomixdrop.co
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

What does it take to prove the impossible?Apr. 08, 2016UK108 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Çfarë duhet që të provosh të pamundurën? Bazuar në një histori të vërtetë. Historia e jetës dhe karrierës akademike të pionierit e matematicienit indian, Srinivasa Ramanuxhan. Një djalosh 25 vjeçar që ndërmerr një rrugë të gjatë për t’i dhënë kuptim gjithë njohurive të tij. Një rrugëtim i gjatë e i vështirë, Ramanuxhan mbështetet nga miku i tij, z.Hardi, i cili i qëndron pranë tij deri në fund në gjithë punën kërkimore.

The Man Who Knew Infinity
The Man Who Knew Infinity
The Man Who Knew Infinity
The Man Who Knew Infinity
The Man Who Knew Infinity
The Man Who Knew Infinity
The Man Who Knew Infinity
The Man Who Knew Infinity
The Man Who Knew Infinity
The Man Who Knew Infinity
Original title The Man Who Knew Infinity
IMDb Rating 7.2 32,619 votes
TMDb Rating 7.1 276 votes

Director

Matt Brown
Director

Cast

Jeremy Irons isG.H. Hardy
G.H. Hardy
Dev Patel isSrinivasa Ramanujan
Srinivasa Ramanujan
Toby Jones isLittlewood
Littlewood
Stephen Fry isSir Francis Spring
Sir Francis Spring
Jeremy Northam isBertrand Russell
Bertrand Russell
Kevin McNally isMajor McMahon
Major McMahon
Shazad Latif isChandra Mahalanobis
Chandra Mahalanobis
Malcolm Sinclair isProfessor Cartwright
Professor Cartwright
Elaine Caulfield isHospital Nurse
Hospital Nurse

Similar titles

White Girl
Green Street Hooligans
Tere Naal Love Ho Gaya
The Yin Yang Master
The Dead 2: India
Code 8
Space Sweepers a.k.a Seungriho
True Mothers
Bandidos
The Face of an Angel
The Lincoln Lawyer
Red Dragon