Video Sources 65 Views

  • Shikovidmoly.net
Shershaah

Shershaah

Aug. 12, 2021India135 Min.Not Rated
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Kjo është historia e një ushtari trim indian – kapitenit Vikram Batra, i cili u bë i famshëm gjatë Luftës së Kargilit në 1999. Shpirti e tij i paepur dhe guximi i tij i patundur në ndjekjen e ushtarëve pakistanezë jashtë territorit indian, kontribuan jashtëzakonisht shumë në Indi, duke fituar përfundimisht Luftën e Kargilit në 1999.

 

Shershaah
Shershaah
Original title Shershaah
IMDb Rating 8.9 82,218 votes
TMDb Rating 7.5 10 votes

Director

Cast

Sidharth Malhotra isCaptain Vikram Batra/Vishal Batra
Captain Vikram Batra/Vishal Batra
Kiara Advani isDimple Cheema
Dimple Cheema
Shataf Figar isLt. Colonel Y.K. Joshi
Lt. Colonel Y.K. Joshi
Shiv Panditt isCapt. Sanjeev Jamwal
Capt. Sanjeev Jamwal
Nikitin Dheer isMajor Ajay Jasrotia
Major Ajay Jasrotia
Raj Arjun isSubedar Raghunath Singh
Subedar Raghunath Singh
Abhiroy Singh isMajor Subrata Mukherjee
Major Subrata Mukherjee
Anil Mange isNaib Subedar Bansi Lal Sharma
Naib Subedar Bansi Lal Sharma
Pawan Chopra isG.L. Batra
G.L. Batra

Similar titles

Cruel Intentions 2
Wilson
The Yin-Yang Master: Dream of Eternity
Love Happens
Nightcrawler
The Heat
Chaos
Sudden Death
Ra.One
Hwayi: A Monster Boy
Cake
Someone, Somewhere