Video Sources 616 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoestream.to
The Glass Castle

The Glass Castle

Aug. 10, 2017USA127 Min.PG-13
Your rating: 10
10 3 votes
what going on?

Synopsis

Një vajzë e re rritet në një familje jo si gjithë të tjerat, një familje nomade ku e ëma është një artiste dhe i ati një pijanec i cili i mbushte fëmijët e tij me iluzione si një mënyrë për ti shpërqendruar nga varfëria e tejskajshme.

The Glass Castle
The Glass Castle
The Glass Castle
The Glass Castle
Original title The Glass Castle
IMDb Rating 7.1 4,806 votes
TMDb Rating 6.6

Director

Cast

Brie Larson isJeannette Walls
Jeannette Walls
Naomi Watts isRose Mary Walls
Rose Mary Walls
Sarah Snook isLori Walls
Lori Walls
Ella Anderson isJeannette Walls (Age 10)
Jeannette Walls (Age 10)
Chandler Head isJeannette Walls (Age 5 and 6)
Jeannette Walls (Age 5 and 6)
Olivia Kate Rice isLori Walls (Age 7)
Lori Walls (Age 7)
Sadie Sink isLori Walls (Age 12)
Lori Walls (Age 12)
Josh Caras isBrian Walls
Brian Walls

Similar titles

Caged
The Net aka Geumul
Gangs of New York
Cruise
Syriana
Here Awhile
Miracles Of Love aka Mucize 2 Ask
Ode to My Father
Line Walker
Mr. Turner
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
The Sun Is Also a Star