Video Sources 17 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
The Green Knight

The Green Knight

When honor was everything.Jul. 29, 2021Canada130 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Nipi trim i mbretit Artur vendos të përballet me Kalorësin e Gjelbër, një gjigant misterioz që shfaqet në Kamelot. Duke rrezikuar jetën e tij, ai fillon një aventurë epike për të treguar veten para familjes dhe gjykatës.

 

The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
The Green Knight
Original title The Green Knight
IMDb Rating 6.9 25,988 votes
TMDb Rating 7 181 votes

Director

David Lowery
Director

Cast

Similar titles

Romeo & Juliet
Escape to Victory
102 Not Out
Iron Sky: The Coming Race
Independence Day: Resurgence
Piranhas
Get Rich or Die Tryin’
The Ash Lad: In Search of the Golden Castle
Knocked Up
Everest
Depraved
Delta Farce