Video Sources 25 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
The Resistance Banker

The Resistance Banker

The greatest concealed act of resistanceMar. 08, 2018Netherlands124 Min.TV-MA
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Duke rrezikuar familjen dhe të ardhmen e tij, një bankier në Amsterdamin e pushtuar nga nazistët ngadalëson makinerinë armike duke krijuar një bankë të fshehtë që mbështet rezistencën.

 

The Resistance Banker
The Resistance Banker
Original title Bankier van het Verzet
IMDb Rating 6.9 8,729 votes
TMDb Rating 6.7 156 votes

Director

Cast

Barry Atsma isWalraven van Hall
Walraven van Hall
Jacob Derwig isGijsbert van Hall
Gijsbert van Hall
Pierre Bokma isMeinoud Rost van Tonningen
Meinoud Rost van Tonningen
Götz Schubert isFriedrich Viebahn
Friedrich Viebahn
Fockeline Ouwerkerk isTilly van Hall
Tilly van Hall
Raymond Thiry isVan den Berg
Van den Berg
Jaap Spijkers isCornelis Ritter
Cornelis Ritter
Tjebbo Gerritsma isHenri Termeulen
Henri Termeulen
Peter Jordan isHerbert Oelschlägel
Herbert Oelschlägel
Matteo van der Grijn isHuub van Schie
Huub van Schie

Similar titles

New York, I Love You
Bending The Rules
Pompeii
The Social Dilemma
Water and Fire
Mustang
Let the Sunshine In
Jack Ryan: Shadow Recruit
The Theory of Everything
Ode to My Father
Punch-Drunk Love
The Deal