Video Sources 18 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Vivo

Vivo

One song can change everything.Jul. 30, 2021USA99 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Vivo, aventura e parë muzikore e Sony Pictures Animation që përmban këngë krejtësisht të reja origjinale nga Lin-Manuel Miranda, do të çojë publikun në një aventurë epike, në vende të mrekullueshme dhe reale që nuk janë parë kurrë më parë në animacion.

Vivo
Vivo
Vivo
Vivo
Vivo
Vivo
Original title Vivo
IMDb Rating 6.8 8,109 votes
TMDb Rating 7.7 250 votes

Director

Kirk DeMicco
Director

Cast

Lin-Manuel Miranda isVivo (voice)
Vivo (voice)
Ynairaly Simo isGabi (voice)
Gabi (voice)
Zoe Saldana isRosa (voice)
Rosa (voice)
Brian Tyree Henry isDancarino (voice)
Dancarino (voice)
Gloria Estefan isMarta Sandoval (voice)
Marta Sandoval (voice)
Michael Rooker isLutador (voice)
Lutador (voice)
Nicole Byer isValentina (voice)
Valentina (voice)
Katie Lowes isBecky (voice)
Becky (voice)
Olivia Trujillo isEva (voice)
Eva (voice)

Similar titles

Pixels
The Lady in the Van
Alan Partridge: Alpha Papa
Dead Space: Aftermath
Irresistible
The Golden Child
Adventures of Rufus: The Fantastic Pet
War on Everyone
The Longest Yard
Idiocracy
Control 2003
Popstar: Never Stop Never Stopping