Aishwarya Rai Bachchan

Ae Dil Hai Mushkil
5.8
HD

Ae Dil Hai Mushkil

Oct. 27, 2016

Ae Dil Hai Mushkil

Kjo histori eksploron dashurinë, format që merr, mënyrat se si na ndryshon dhe rrugën e lodhshme drejt së cilës na çon. Është udhëtimi i dy ...
Fanney Khan
N/A
HD

Fanney Khan

Jun. 15, 2018

Fanney Khan

Udhetimi i veshtire i nje kengetari “Fanney Khan” i cili do ta beje vajzen e tij nje emer te madh ne boten e muzikes.
The Last Legion
5.4
HD

The Last Legion

Apr. 19, 2007

The Last Legion

Teksa Perandoria Romake shkatërrohet, Romulus Augustusi i ri largohet nga qyteti dhe drejtohet për në Britani për të gjetur mbështetësit e tij të ...
Enthiran
7.1
HD

Enthiran

Oct. 01, 2010

Enthiran

Një android-human i ndërtuar nga një shkencëtar bie në dashuri me gruan e krijuesit të tij.
The Pink Panther 2
5.6
HD

The Pink Panther 2

Feb. 06, 2009

The Pink Panther 2

Inspektori Zhak Kruzo bëhet bashkë me një skuadër ndërkombëtare detektivësh që janë po aq të hutuar sa ai. Misioni i tyre është të kapin një ...
Guru
7.8
HD

Guru

Jan. 12, 2007

Guru

Gurukant Desai, djali i një mësuesi fshati heq dorë nga shkolla dhe shkon për të punuar jashtë shtetit, pas disa viteve punë kthehet në Indi, dhe ...
Sarbjit
7.3
HD

Sarbjit

May. 20, 2016

Sarbjit

Biografia e Sarabjit Sing një fermer që jeton në Bhikiwind, Punjab afër kufirit Indi-Pakistan i cili kalon kufirin i dehur.Gjithsesi ai ...
Sarkar Raj
6.8
HD

Sarkar Raj

Jun. 06, 2008

Sarkar Raj

Kur Anita Rajan, CEO i termocentralit Sheppard, një kompani ndërkombëtare, sjell një propozim të termocentralit të ngritur në zonat rurale ...
Mohabbatein
7.1
HD

Mohabbatein

Oct. 27, 2000

Mohabbatein

Në Indi, romantizmi i hapur është i ndaluar, siç tregon dashuria në publik. Një drejtor i kolegjit me emrin Narayan është një besimtar i fortë në ...
Dil Ka Rishta
4.7
HD

Dil Ka Rishta

Jan. 17, 2003

Dil Ka Rishta

Wealthy Jai Mehta is a young man with a heart that has gold. He supports many charitable organizations in India and one day when he visits a deaf ...
Kyun…! Ho Gaya Na
4.3
HD

Kyun…! Ho Gaya Na

Aug. 11, 2004

Kyun…! Ho Gaya Na

Nje vajze vendos te martohet me shokun e saj te femijerise, pasi u zhgenjye nga i dashuri i saj.
Guzaarish
7.5
HD

Guzaarish

Nov. 18, 2010

Guzaarish

Nje magjistar i paralizuar ben nje peticion ne gjykate duke kerkuar ti jap fund jetes se tij.
Dhoom 2
6.4
HD

Dhoom 2

Nov. 24, 2006

Dhoom 2

Oficeri Ajay Dixit dhe shoku i tij Ali bien ne gjurmet e nje krimineli nderkometar i njohur si Mr.A . A do te jene ato te afte ta kapin Mr.A ?
The Mistress of Spices
5.5
HD

The Mistress of Spices

Sep. 11, 2005

The Mistress of Spices

Tilo, the titular “Mistresses of Spices” is a shopkeeper and an immigrant from India who helps customers satisfy their needs and ...
Love Stories
7.1
HD

Love Stories

Oct. 27, 2000

Love Stories

In India, open romance is forbidden, as is showing affection in public. A college principal named Narayan is a strong believer in this, aware ...
Bride & Prejudice
6.2
HD

Bride & Prejudice

Feb. 11, 2004

Bride & Prejudice

Nje pershtatje e Bollivudit e librit klasik te Xhein Austin ne te cilen zonja Bakshi mezi pret te martoje 4 vajzat e saj beqare. Kur zoterinjte e ...