Dramë

The Truth
6.4
HD

The Truth

Oct. 10, 2019

The Truth

Një ribashkim i stuhishëm ndodh mes një aktoreje dhe vajzës së saj pasi aktorja publikon librin autobiografik.
Awakenings
7.8
HD

Awakenings

Mar. 15, 1990

Awakenings

Viktimat e një epidemie të encefalitit shumë vite më parë kanë qenë katatonikë që nga ajo kohë, por tani një ilaç i ri ofron mundësinë e ...
Extinction
5.9

Extinction

Aug. 07, 2015

Extinction

Dhe papritur, brenda natës, bota ndaloi. Dy burra, dy të mbijetuar, një fëmijë, dhe urrejtja që i ndan. Një vend i harruar nga të gjithë, ...
Yaara
6.2
HD

Yaara

Jul. 30, 2020

Yaara

Historia e “Bandës Chaukdi” dhe dy burrave që ndihmuan në ndërtimin e kësaj bande. Kjo bandë prej katër personash është kapur nga policia dhe po ...
Mood Indigo
6.5
HD

Mood Indigo

Apr. 24, 2013

Mood Indigo

Beqari shpikës dhe i pasur Kolin përpiqet të gjejë një kurë për të dashurën e tij Kloin pasi ajo diagnostifikohet me një sëmundje të pazakontë të ...
Green Rush
5.8
HD

Green Rush

Apr. 14, 2020

Green Rush

Një fermer kanabisi dhe e dashura e tij shtatzënë, luftojnë për jetën e tyre kur disa kriminelë të pamëshirshëm pushtojnë pronën e tyre.
White Lie
6.5
HD

White Lie

Sep. 07, 2019

White Lie

Një studente universiteti e cila shtiret si e sëmurë me kancer për të fituar vëmendje dhe përfitime monetare, përpiqet me të gjitha forcat për të ...
Temptation: Confessions of a Marriage Counselor
5.0
HD

Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

Një grua e martuar ambicioze bie pre e tundimit të një mashkulli te pasur i cili e çon atë drejt tradhtisë dhe shthurjes. Vendimet e gabuara do e ...
Dil Bechara
9.4
HD

Dil Bechara

Jul. 24, 2020

Dil Bechara

Historia mes dy të sëmurëve me kancer dhe dashurisë mes tyre. Bazuar në librin e suksesshëm të Xhon Grinit “Faji i yjeve tona”.
The Wave
7.6
HD

The Wave

Mar. 11, 2008

The Wave

Rainerit i është dhënë detyra të mësojë nxënësit e tij për gjendjen autokratike gjatë një projekti një javor. I preferuar në mesin e fëmijëve, ...
The King of Staten Island
7.2
HD

The King of Staten Island

Një gjysëm-autobiografi, komedi-dramë, për Pete Davidson, duke u rritur në Staten Island. Përfshirë humbjen e babait gjatë 9/11 dhe hyrjen në ...
Chhapaak
5.1
HD

Chhapaak

Jan. 10, 2020

Chhapaak

Gjyqet dhe triumfet e Maltit, një e mbijetuar nga një sulm acid. Nga hetimi i sulmit deri në proceset gjyqësore, trajtimi mjekësor deri tek ...
Dirt Music
7.0
HD

Dirt Music

Feb. 29, 2020

Dirt Music

Dy njerëz të humbur ne jetë takohen në një mënyrë po aq rastësore se dhe magjike dhe arrijnë që të ndihmojnë njëri tjetrin që të gjejnë qëllime ...
Martha Marcy May Marlene
6.9
HD

Martha Marcy May Marlene

Oct. 21, 2011

Martha Marcy May Marlene

E ndjekur nga kujtimet e dhimbshme dhe paranojat në rritje, një grua e dëmtuar lufton të ri-asimilohet me familjen e saj pasi iku nga një kult abuziv.
Rising Free
7.7
HD

Rising Free

Dec. 06, 2019

Rising Free

Në fund të shekullit të 19-të në Amerikë, filmi tregon historinë e një vajze të re, e cila jeton me pasojat e paragjykimit racial. E rrethuar nga ...
Suburban Wildlife
7.2
HD

Suburban Wildlife

Jun. 08, 2019

Suburban Wildlife

Pas diplomimit të tyre, 4 miq shpërqendrohen nga përgjegjësitë e moshës madhore. Por teksa kufijtë midis reales dhe surreales turbullohen, ata ...
Cousins
6.3
HD

Cousins

Jun. 26, 2019

Cousins

Lukas jeton me tezen e tij fetare në një qytet të qetë. Por kjo jetë e qetë dhe e mëzitshme i ka ditët e numëruara kur tezja bamirëse njofton ...
Far from Men
7.2
HD

Far from Men

Aug. 30, 2014

Far from Men

Në vitet ’50, në Algjeri, një mësues shkolle pranon të dorëzojë në gjykatën franceze një vendas të akuzuar për vrasje. Dy burra shumë të ndryshëm ...
Robinson Crusoe
6.0
HD

Robinson Crusoe

May. 12, 1997

Robinson Crusoe

Robinson Kruzo largohet nga Britania me nje anije, pasi vrau mikun e tij per dashurine e Marise. Nje stuhi e ashper oqeanike shkaterron anijen e ...
Relic
6.1
HD

Relic

Jul. 03, 2020

Relic

Kur Edna, matriarka e vjetër dhe vejushë e familjes, zhduket, vajza e saj Kei, dhe mbesa Sem, shkojnë tek shtëpia e vjetër e familjes për ta ...
Greyhound
7.8
HD

Greyhound

Jul. 10, 2020

Greyhound

Në fillim të Luftës së Dytë Botërore, një kapiten i papërvojë i SH.B.A-së duhet të udhëheqë një kolonë aleate që po ndiqet nga një tufë ...
Flavors of Youth
6.6
HD

Flavors of Youth

Aug. 04, 2018

Flavors of Youth

Tre histori të ndryshme të disa të rinjve të vendosur në qytete të ndryshme të Kinës.
150 Milligrams
6.6
HD

150 Milligrams

Nov. 18, 2016

150 Milligrams

Bazuar në një ngjarje të vërtetë. Një pneumonologe që punon në një spital të Francës, vëren një lidhje midis vdekjeve të dyshimta dhe një ilaçi ...
Last Holiday
6.4
HD

Last Holiday

Jan. 13, 2006

Last Holiday

Xhorxha Bërd punon si shitëse në repartin e kuzhinës të dyqanit Kragen. Kur mëson se ka vetëm tre javë për të jetuar, ajo mbledh paratë që ka, ...
Mighty Oak
6.5
HD

Mighty Oak

Jun. 05, 2020

Mighty Oak

Në vitet që pasuan nga humbja e vëllait të saj vokalist në një aksident me makinë, në jetën e saj vjen një talent në kitarë, i cili lë të ...
Cut Off
6.7
HD

Cut Off

Oct. 11, 2018

Cut Off

Paul Herzfeld gjen një kapsulë në kokën e një kufome të gjymtuar rëndë, që përmban një numër telefoni dhe një fjalë të vetme: emrin e vajzës së tij.
The Outpost
6.1
HD

The Outpost

Jun. 24, 2020

The Outpost

Disa ushtarë amerikanë qëndrojnë në një bazë ushtarake në Afganistan pavarësisht faktit se janë të rrethuar nga talebanë që i sulmojnë cdo ditë.
Hamilton
9.2
HD

Hamilton

Jul. 03, 2020

Hamilton

Jeta e vërtetë e një prej baballarëve themelues më të mëdhenj të Amerikës dhe sekretarit të parë të thesarit, Aleksander Hamilton, e kapur live ...
The Butterfly’s Dream
7.8
HD

The Butterfly’s Dream

Feb. 22, 2013

The Butterfly’s Dream

Në një qytet të vogël turk, dy poet të rinj të sëmurë me turbekuloz përpiqen të mbijetojnë duke publikuar poezitë e tyre. Kur të dy bien në ...
Rounders
7.3
HD

Rounders

Sep. 11, 1998

Rounders

Një djalosh i ri rrezikon gjithçka që ka në një lojë pokeri që shumica e quajnë lojë fati, por për ata që e njohin mirë, fatin nuk të bëjë fare me të.