Muzikë

What Happened, Miss Simone?
7.6
HD

What Happened, Miss Simone?

Historia e pianistes klasike, ikonës dhe artistes legjendare, Nina Simone, që jetoi një jetë me ndershmëri brutale, me gjenialitet muzikor dhe me ...
Hamilton
9.2
HD

Hamilton

Jul. 03, 2020

Hamilton

Jeta e vërtetë e një prej baballarëve themelues më të mëdhenj të Amerikës dhe sekretarit të parë të thesarit, Aleksander Hamilton, e kapur live ...
Danny Collins
7.0
HD

Danny Collins

Mar. 19, 2015

Danny Collins

Frymëzuar nga një histori e vërtetë. Al Pacino luan rolin e yllit të rokut në vitet ’70, Deni Kollins, i cili nuk hiqte dot dorë nga droga. ...
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
6.7
HD

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Dy këngëtarë të një qyteti të vogël të Islandës janë në ndjekje të ëndrrës së tyre për të qenë pjesë e Eurovizionit. Gjatë rrugëtimit, plot ...
Teen Beach Movie
5.9
HD

Teen Beach Movie

Aug. 07, 2013

Teen Beach Movie

Dy të apasionuar pas sërfit, marrëdhënia e të cilëve është duke përfunduar, e gjejnë veten të përfshirë në një valë dimensionale udhëtimi në kohë ...
Feel the Beat
6.4
HD

Feel the Beat

Jun. 19, 2020

Feel the Beat

Pasi shkatërroi karrierën e saj në Broduei, Ejprill, kërcimtarja ego-centrike, vendos të kthehet në qytetin e lindjes. Aty do të përfundojë duke ...
Rock the Kasbah
5.5
HD

Rock the Kasbah

Oct. 22, 2015

Rock the Kasbah

Një menaxher i pafat talentesh muzikore zbulon një vajzë me një zë të mrekullueshëm gjatë një udhëtimi për koncert në Afganistan, dhe e çon atë ...
Step Up: Year of the Dance
3.4
HD

Step Up: Year of the Dance

Disa të rinj nga klasa të ndryshme sociale në Pekin bashkohen për të formuar grupin e kërcimit më të mirë në Kinë dhe për të mësuar që familja ...
Nina
5.4
HD

Nina

Apr. 22, 2016

Nina

Historia e muzikantes së xhazit dhe pianistes klasike Nina Simone, ngritja e saj në famë dhe marrëdhëniet me menaxherin e saj Klifton Henderson.
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury
6.5
HD

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Një shofer misterioz shkon thellë në një skëterrë post-apokaliptike drejt një përballje të egër me dy kundërshtarë monstruozë.
LelleBelle
5.7
HD

LelleBelle

Oct. 09, 2010

LelleBelle

Një muzikante e re për t’u pranuar në një shkollë të rëndësishme muzike përfshihet në ndodhi seksuale të cilat e ndihmojnë në rrugën e saj.
I still believe
6.1
HD

I still believe

Mar. 12, 2020

I still believe

Historia e jetës së vërtetë të yllit të muzikës së krishterë Jeremy Camp dhe rrugëtimit të tij të dashurisë dhe humbjes që tregon se ka gjithmonë ...
The Ballad of Buster Scruggs
6.5
HD

The Ballad of Buster Scruggs

Një antologji me gjashtë filma të shkurtër që ndodhin në epokën e Luftës Civile të shekullit XIX, gjatë vendosjes në Perëndimin e Egër. ...
I’m Not There.
7.0
HD

I’m Not There.

Oct. 01, 2007

I’m Not There.

Jeta e Bob Dylan, ku gjashtë persona mishërojnësecilin aspekt në jetën dhe punën e muzikantit.
Bohemian Rhapsody
8.3
HD

Bohemian Rhapsody

Oct. 24, 2018

Bohemian Rhapsody

Historia e grupit legjendar rrok Queen dhe këngëtarit Fredi Merkuri, historia që çoi në performancën e tyre të famshme në Live Aid (1985).
Honey: Rise Up and Dance
HD

Honey: Rise Up and Dance

Apr. 03, 2018

Honey: Rise Up and Dance

Një balerinë rrugë konkuron për një bursë universiteti, por dekurajohet nga familja dhe i dashuri i saj. E vendosur për t’iu treguar të ...
School of Rock
7.1
HD

School of Rock

Oct. 03, 2003

School of Rock

Një njeri që do të bëhet yll roku ka nevojë për para paraqitet si mësues zëvendësues në një shkollë, dhe përpiqet për ta kthyer klasën e tij në ...
Rock Dog
5.9
HD

Rock Dog

Jul. 08, 2016

Rock Dog

Kur një radio bie nga qielli në duart e një qeni naiv, ai largohet nga shtëpia për të përmbushur ëndrrën, të bëhet muzikant, duke sjellë edhe një ...
Z-O-M-B-I-E-S 2
6.7
HD

Z-O-M-B-I-E-S 2

Feb. 14, 2020

Z-O-M-B-I-E-S 2

Vazhdimi i aventurave në shkollën e mesme të Sibrokut. Romanca e Adisonit dhe Zedit kërcënohet nga njerëzit ujq.
9 Songs
4.9
HD

9 Songs

Jul. 16, 2004

9 Songs

Në Londër çel dashuria midis një studenteje amerikane dhe një eksperti akullnajash anglez, të cilët pas koncerteve të rrokut, eksperimentojnë në ...
A Star Is Born
8.2
HD

A Star Is Born

Oct. 03, 2018

A Star Is Born

Një muzikant ndihmon një këngëtare të re të bëhet e famshme, edhe pse karriera e tij fundoset përditë e më shumë për shkak të moshës dhe alkoolit.
Frozen II
7.3
HD

Frozen II

Nov. 20, 2019

Frozen II

Frozen 2: Elsa, mbretëresha e dëborës ka një dhunti të jashtëzakonshme: fuqinë për të krijuar akull dhe borë. Por, pavarësisht sa e lumtur është ...
Born to Be Blue
6.9
HD

Born to Be Blue

Sep. 13, 2015

Born to Be Blue

Lindur Për Të Qenë Blu është një risjellje e jetës së trumbetistit Çet Bejker në vitet ’60. Kur Çeti luan rolin e vetes së tij në një film për ...
Miss Americana-Taylor Swift
8.0
HD

Miss Americana-Taylor Swift

Një vështrim mbi artisten ikonë të popit, Tejlor Suift, gjatë një periudhe transformuese në jetën e saj, teksa përqafon rolin si kantautore dhe ...
Waves
8.0
HD

Waves

Nov. 15, 2019

Waves

Tregon historinë e dhimbshme të një familjeje periferike, me personazhe të tipeve të ndryshme por që pas një humbjeje të madhe bëhen së bashku.
Whiplash
8.5
HD

Whiplash

Oct. 10, 2014

Whiplash

Një  baterist i ri ambicioz (Miles Teller) hyn në një shkollë prestigjioze muzike për të realizuar ëndrrën e tij, që të bëhet një nga bateristat ...