Video Sources 432 Views

  • Shikoevoload.io
14 Blades

14 Blades

Feb. 04, 2010Hong Kong, China, Singapore114 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Një thriller kung fu-je është vendosur gjatë Dinastisë së Mingut dhe u përqendrua në një agjent të shërbimit sekret (Donnie Yen) në gjykatën e perandorit i cili është tradhtuar dhe përndjekur pas nga kolegët e tij…

14 Blades
14 Blades
14 Blades
14 Blades
14 Blades
14 Blades
14 Blades
Original title 錦衣衛
IMDb Rating 6.4 6,804 votes
TMDb Rating 6.7

Director

Daniel Lee
Director

Cast

Donnie Yen isGreen Dragon
Green Dragon
Zhao Wei isQiao Hua
Qiao Hua
Wu Chun isJudge of the Desert
Judge of the Desert
Kate Tsui isTuo Tuo
Tuo Tuo
Qi Yuwu isXuan Wu
Xuan Wu
Damian Lau isZhao Shenyan
Zhao Shenyan
Wu Ma isQiao Yung
Qiao Yung
Law Kar-Ying isJia Jingzhong
Jia Jingzhong

Similar titles

Gangsta
Jallikattu
Wonder Woman 1984
Marlene
Metro Manila
The Tree of Life
Into the Wild
Terminus
The Big Bang
The Parasite Doctor Suzune: Evolution
Guava Island
All the Boys Love Mandy Lane