Video Sources 376 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
2.0

2.0

The World Is Not Only For Humans ...Nov. 29, 2018India149 Min.Not Rated
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Doktor Vasegaran dhe asistentja e tij Nila kërkohen për të ndihmuar pasi telefonat celularë nisën të fluturojnë në mënyrë misterioze në Çenai. Vasegaran risjell në jetë robotin e tij të besuar Çiti për t’iu kundërvënë zogut me fuqi të mbinatyrshme Pakshirajan.

2.0
2.0
2.0
2.0
2.0
2.0
2.0
2.0
2.0
Original title 2.0
IMDb Rating 6.5 18,185 votes
TMDb Rating 6.2 44 votes

Director

S. Shankar
Director

Cast

Rajinikanth isDr. Vaseegaran / Chitti
Dr. Vaseegaran / Chitti
Akshay Kumar isPakshi Rajan
Pakshi Rajan
Sudhanshu Pandey isDhinendra
Dhinendra "Dhina" Bohra
Adil Hussain isHome Minister
Home Minister
Kalabhavan Shajon isMinister of Telecommunications
Minister of Telecommunications
Kaizaad Kotwal isRanjeet Lulla
Ranjeet Lulla
Dr. K. Ganesh isJeyanth Kumar
Jeyanth Kumar
Anant Mahadevan isMeeting Chairperson
Meeting Chairperson
Mayilsamy isMinister of Telecommunications' PA
Minister of Telecommunications' PA

Similar titles

The Other Side of Heaven
1920 London
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1
Men in Black: International
Arsenal
The Big Boss
The Man Who Knew Infinity
The Lovers
Game of Death
Idiocracy
Ninja: Shadow of a Tear
Transformers