Video Sources 194 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
40: The Temptation of Christ

40: The Temptation of Christ

Christ enters into the wildness and must strengthen His Spirit by denying His flesh.Apr. 07, 2020USA98 Min.Not Rated
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

40: Tundimi i Krishtit është i detajuar në Ungjijtë e Mateut, Markut dhe Llukës. Sipas këtyre teksteve, pasi u pagëzua nga Gjon Pagëzori, Jezusi agjëroi për dyzet ditë dhe dyzet net në shkretëtirën e Judës. Gjatë kësaj kohe, Satanai iu shfaq Jezusit dhe u përpoq ta tundonte. Pasi refuzoi secilin nga tundimet e Satanait, Jezusi u kthye në Galile për të filluar shërbimin e tij.

40: The Temptation of Christ
40: The Temptation of Christ
40: The Temptation of Christ
Original title 40: The Temptation of Christ
IMDb Rating 5.5 45 votes

Similar titles

Black ’47
Blind
The Hollow Point
A Little Bit of Heaven
Boy Erased
Scarlet Innocence
Talaash
J. Edgar
Another Round
Warning Shot
The Untamed
Wasabi