Video Sources 52 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
400 Bullets

400 Bullets

Only one way out.Mar. 02, 2021UK90 Min.Not Rated
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Një natë e ftohtë dimri në Afganistan, Rana Rae, një ushtar Gurkha është në detyrë për të ruajtur një njësi ushtarake britanike, kur kapiteni Noah Brandt arrin duke kërkuar strehim nga një grup i armatosur Talibanësh. Të dy duhet të luftojnë për jetën e tyre kur një skuadër tradhtare, e udhëhequr nga rreshteri Bartlett, përpiqet t’i vrasë ata për të marrë çipet e udhëzimit të raketave që Noa ka. Por Bartletti dhe njerëzit e tij nënvlerësuan Ranën, stërvitja e egër e së cilit e bëri atë një forcë për t’u marrë parasysh. Rana dhe Noa, të armatosur me vetëm 400 plumba dhe armën vdekjeprurëse të Gurkhas duhet të luftojnë me armiqtë e shumtë në një përballje finale.

 

400 Bullets
Original title 400 Bullets
IMDb Rating 5.6 1,108 votes
TMDb Rating 6 3 votes

Director

Tom Paton
Director

Cast

Similar titles

Marauders
The Four 3
Dead South
Enemy Lines
Never Leave Alive
Taken 2
El Camino: A Breaking Bad Movie
The Legend of Zorro
Infidel
Fullmetal Alchemist
Dead Snow 2: Red vs. Dead
Brawl in Cell Block 99