Video Sources 1817 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
9 Songs

9 Songs

2 lovers, one summer, and the 9 songs that defined them.Jul. 16, 2004UK66 Min.
Your rating: 0
5.5 2 votes

Synopsis

Në Londër çel dashuria midis një studenteje amerikane dhe një eksperti akullnajash anglez, të cilët pas koncerteve të rrokut, eksperimentojnë në marrëdhënien e tyre seksuale.

9 Songs
9 Songs
Original title 9 Songs
IMDb Rating 4.9 18,866 votes
TMDb Rating 5.1 97 votes

Director

Cast

Courtney Taylor-Taylor isHimself - The Dandy Warhols (uncredited)
Himself - The Dandy Warhols (uncredited)
Alex Kapranos isHimself - Franz Ferdinand (uncredited)
Himself - Franz Ferdinand (uncredited)
Guy Garvey isHimself - Elbow (uncredited)
Himself - Elbow (uncredited)
Robert Levon Been isHimself - Black Rebel Motorcycle Club (uncredited)
Himself - Black Rebel Motorcycle Club (uncredited)
Peter Hayes isHimself - Black Rebel Motorcycle Club (uncredited)
Himself - Black Rebel Motorcycle Club (uncredited)
Gruff Rhys isHimself - Super Furry Animals (uncredited)
Himself - Super Furry Animals (uncredited)
Jason Stollsteimer isHimself - The Von Bondies (uncredited)
Himself - The Von Bondies (uncredited)
Marcie Bolen isHerself - The Von Bondies (uncredited)
Herself - The Von Bondies (uncredited)

Similar titles

Carnage
Miracles from Heaven
Cake
Echo Boomers
My Big Fat Greek Wedding
Raw
Angus, Thongs and Perfect Snogging
Lucky
Happy as Lazzaro
The Pacifier
Rocky Balboa
The Dreamers