Video Sources 674 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikohxfile.co
A Dog’s Purpose

A Dog’s Purpose

Every dog happens for a reason.Jan. 19, 2017USA100 Min.PG
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Një qen kërkon të zbulojë qëllimin e jetës, gjatë rrjedhës së disa jetëve dhe pronarëve të ndryshëm që kalon, duke u bërë kështu pjesë e shumë aventurave dhe momenteve prekëse.

A Dog’s Purpose
A Dog’s Purpose
A Dog’s Purpose
A Dog’s Purpose
A Dog’s Purpose
A Dog’s Purpose
A Dog’s Purpose
A Dog’s Purpose
A Dog’s Purpose
Original title A Dog's Purpose
IMDb Rating 6.8 36,107 votes
TMDb Rating 6.6

Director

Cast

Dennis Quaid isAdult Ethan
Adult Ethan
Britt Robertson isTeen Hannah
Teen Hannah
Josh Gad isDogs: Bailey / Buddy / Tino / Ellie (voice)
Dogs: Bailey / Buddy / Tino / Ellie (voice)
K.J. Apa isTeen Ethan
Teen Ethan
Juliet Rylance isElizabeth - Ethan's Mom
Elizabeth - Ethan's Mom
Peggy Lipton isAdult Hannah
Adult Hannah
Luke Kirby isJim - Ethan's Dad
Jim - Ethan's Dad

Similar titles

Tommaso
Leon: The Professional
Merlin and the War of the Dragons
Che: Part Two
Gretel & Hansel
The Patriot
7 Khoon Maaf
The Hidden Face aka Oteki Taraf
The Only Living Boy in New York
Barbie Mariposa
Handsome Devil
Prem Ratan Dhan Payo