Video Sources 170 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
A Fortunate Man

A Fortunate Man

Aug. 30, 2018162 Min.
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Një inxhinier i zoti arratiset nga rrënjët e tij të ashpra familjare për të gjetur pasuri dhe sukses mes elitës së Kopenhagenit, por krenaria që e vë në lëvizje rrezikon të jetë ajo që do e rrënojë.

A Fortunate Man
A Fortunate Man
A Fortunate Man
Original title Lykke-Per
TMDb Rating 7.3 42 votes

Director

Bille August
Director

Cast

Julie Christiansen isNanny Salomon
Nanny Salomon
Jens Albinus isEberhardt Sidenius
Eberhardt Sidenius
Anders Hove isPastor Sidenius
Pastor Sidenius
Morten Bjørn isBourgeois
Bourgeois
Tommy Kenter isPhillip Salomon
Phillip Salomon

Similar titles

The Guilt Trip
No One Killed Jessica
Focus
Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela
Bronson
Qarib Qarib Singlle
Braid
Greta
Cloud Atlas
Sıcak (Fati)
Field of Lost Shoes
Palo Alto