Video Sources 19 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovudeo.net
A Serious Man

A Serious Man

…seriously!Sep. 30, 2009USA106 Min.R
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Larry Gopnik, një mësues i fizikës, zbulon jetën e tij nga disa incidente shum të papritura që i ndodhin. Edhe pse kërkon kuptimin dhe përgjigje e trazirave të tij, ai duket se është duke shkuar drejt fundosjes.

 

A Serious Man
A Serious Man
A Serious Man
A Serious Man
A Serious Man
Original title A Serious Man
IMDb Rating 7.1 138,286 votes
TMDb Rating 6.8 1,539 votes

Director

Joel Coen
Director

Cast

Michael Stuhlbarg isLawrence 'Larry' Gopnik
Lawrence 'Larry' Gopnik
Richard Kind isUncle Arthur Gopnik
Uncle Arthur Gopnik
Fred Melamed isSy Ableman
Sy Ableman
Sari Lennick isJudith Gopnik
Judith Gopnik
Aaron Wolff isDanny Gopnik
Danny Gopnik
Jessica McManus isSarah Gopnik
Sarah Gopnik
Adam Arkin isDon Milgram
Don Milgram
George Wyner isRabbi Nachtner
Rabbi Nachtner
Brent Braunschweig isMitch Brandt
Mitch Brandt

Similar titles

The Obituary of Tunde Johnson
Ok Jaanu
Saint Maud
Amour
Easy A
Corporate Animals
The Brave One
Blind
The Dirty Picture
Khatta Meetha
The Medallion
The East