Video Sources 1003 Views

  • Shiko ne Albvidfcom
A Small September Affair a.k.a. Bi Küçük Eylül Meselesi

A Small September Affair a.k.a. Bi Küçük Eylül Meselesi

Feb. 14, 2014Turkey102 Min.N/A
Your rating: 0
10 4 votes

Synopsis

Film turk: Një vajzë e bukur që ka gjithçka. E këndshme, e gjallë, me fjalët e saj: ‘teper e lumtur per te rene ne në dashuri’. Një aksident i papritur makinë, dhe zemra e saj ndalon për disa minuta. Kur zgjohet, të gjithë e sigurojnë “çdo gjë është në rregull”. Por ajo e di që nuk është. Për shkak se nuk mund të kujtohet muaji i fundit; një shtator i jetës së saj mungon. Duke udhëhequr një gjurmë të gjurmëve të mbuluara me nxitim, ajo e gjen veten në një ishull të largët të Egjeut. Një shikues i çuditshëm, i ngatërruar i çuditshëm, vjen tek ai dhe shpall: “A nuk te kujtohem une? Unë jam njeri me të cilin jeni dashuruar. ‘ Ajo ndjek kujtimet e saj drejt një fundi tragjik të një historie të mrekullueshme dashurie.

A Small September Affair a.k.a. Bi Küçük Eylül Meselesi
A Small September Affair a.k.a. Bi Küçük Eylül Meselesi
A Small September Affair a.k.a. Bi Küçük Eylül Meselesi
Original title Bi Küçük Eylül Meselesi
IMDb Rating 7.4 6,512 votes
TMDb Rating 7.5 29 votes

Director

Kerem Deren
Director

Cast

Ebru Aykaç isEylül's Mother
Eylül's Mother
Ege Aydan isEngin (Eylül's Father)
Engin (Eylül's Father)
Hüseyin Pehlivan isSübye Mehmet
Sübye Mehmet

Similar titles

28 Hotel Rooms
Ninja
Remember Sunday
Cheeky
Little
Cleanskin
Soni
Chimera Strain
Messages Deleted
Lucknow Central
The Cutting Edge
Corpus Christi