Video Sources 854 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
A Star Is Born

A Star Is Born

Oct. 03, 2018USA135 Min.R
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Një muzikant ndihmon një këngëtare të re të bëhet e famshme, edhe pse karriera e tij fundoset përditë e më shumë për shkak të moshës dhe alkoolit.

A Star Is Born
A Star Is Born
A Star Is Born
A Star Is Born
A Star Is Born
A Star Is Born
A Star Is Born
A Star Is Born
A Star Is Born
Original title A Star Is Born
IMDb Rating 8.2 94,039 votes
TMDb Rating 7.4 1,854 votes

Director

Cast

Bradley Cooper isJackson
Jackson "Jack" Maine
Lady Gaga isAlly Campana
Ally Campana
Sam Elliott isBobby Maine
Bobby Maine
Andrew Dice Clay isLorenzo Campana
Lorenzo Campana
Dave Chappelle isGeorge
George "Noodles" Stone
Rafi Gavron isRez Gavron
Rez Gavron

Similar titles

Proxima
The Lincoln Lawyer
Greed
Hachi: A Dog’s Tale
Righteous Kill
Fat Girl
Lead Us Not Into Temptation
Forgetting Sarah Marshall
Raabta
Café de Flore
Body of Lies
Finding Neverland