Video Sources 39 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
A Writer’s Odyssey

A Writer’s Odyssey

Rewrite the reality.Feb. 12, 2021China130 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Gjashtë vjet pas rrëmbimit të vajzës së tij, një burrë rekrutohet për të vrarë autorin e një romani fantazie, por bota e romanit duket se kryqëzohet me realitetin.

 

A Writer’s Odyssey
A Writer’s Odyssey
A Writer’s Odyssey
Original title 刺杀小说家
IMDb Rating 6.6 406 votes
TMDb Rating 7 8 votes

Director

Lu Yang
Director

Cast

Similar titles

Love Aaj Kal aka Love Nowadays
The Last Boy Scout
Peninsula
Alvin dhe Ketrushat takojnë njeriun ujk
Dark Tide
Love Happens
The Babadook
Bang Bang
Paper Lives a.k.a Kagittan Hayatlar
Tank 432
Ek Villain
Maleficent