Video Sources 1612 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Aashiqui 2

Aashiqui 2

Love makes life live...Apr. 25, 2013India132 Min.NOT RATED
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Rauli është një këngëtar, që humb karrierën e tij për shkak të veseve të tij ndaj pijes. Ai takohet me Arohin në një bar në Goa, ku ajo punon për të fituar jetesën. I impresionuar nga këndimi i saj, ai i premton që do ta marrë atë në Mumbai dhe do ta bëjë një yll, ku ata bien në dashuri me njëri-tjetrin. Aashiqui 2 është një histori muzikore, ku dashuria e tyre kalon përmes dashurisë dhe urrejtjes, famës dhe dështimit në jetën e tyre. Megjithatë a do të qëndrojnë së bashku, apo do të ndahen për shkak të egos së tyre?

Aashiqui 2
Aashiqui 2
Original title Aashiqui 2
IMDb Rating 7.0 20,261 votes
TMDb Rating 6.6

Director

Mohit Suri
Director

Cast

Similar titles

Julayi
The Lovely Bones
Casino Jack
Ernesti dhe Celestina
Kaanchi: The Unbreakable
All I Want for Christmas
Tiger House
For a Handful of Kisses
Portrait of a Beauty
My Friend Dahmer
La La Land
Killing