Video Sources 380 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Abominable

Abominable

Sep. 19, 2019China92 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Tre adoleshentë përpiqen të kthejnë një njeri dëbore në shtëpi teksa shmangin një burrë të pasur dhe një zoologe që duan ta marrin atë për qëllimet e tyre.

Abominable
Abominable
Abominable
Abominable
Abominable
Abominable
Abominable
Abominable
Abominable
Abominable
Original title Abominable
IMDb Rating 7.1 7,115 votes
TMDb Rating 7.1 203 votes

Director

Jill Culton
Director

Cast

Chloe Bennet isYi (voice)
Yi (voice)
Albert Tsai isPeng (voice)
Peng (voice)
Eddie Izzard isBurnish (voice)
Burnish (voice)
Sarah Paulson isDr. Zara (voice)
Dr. Zara (voice)
Tsai Chin isNai Nai (voice)
Nai Nai (voice)
Michelle Wong isYi’s Mom (voice)
Yi’s Mom (voice)
James Hong isYak Leader (voice)
Yak Leader (voice)

Similar titles

Pork Pie
Barbi dhe tre musketieret
Crime Busters
Coffee & Kareem
The Lost World: Jurassic Park
Toy Story 4
The Book of Life
All the Way Boys
Northmen: A Viking Saga
They Call Me Trinity
A Night at the Roxbury
Super Bear