Video Sources 40 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikovidmoly.net
Adventures of a Mathematician

Adventures of a Mathematician

When science lost its innocence.Jun. 11, 2021Germany102 Min.Not Rated
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Historia e emigrantit dhe matematikanit polak Stan Ulam, i cili u transferua në SHBA në vitet 1930. Stan përballet me largimin nga familja dhe miqtë, ndërkohë që ndihmon në krijimin e bombës me hidrogjen dhe kompjuterit të parë.

 

Adventures of a Mathematician
Adventures of a Mathematician
Adventures of a Mathematician
Adventures of a Mathematician
Adventures of a Mathematician
Original title Adventures of a Mathematician
IMDb Rating 6.9 81 votes
TMDb Rating 6 2 votes

Director

Cast

Esther Garrel isFrancoise
Francoise
Sam Keeley isJack Calkin
Jack Calkin
Joel Basman isEdward Teller
Edward Teller
Fabian Kocięcki isJohnny von Neumann
Johnny von Neumann
Ryan Gage isRobert Oppenheimer
Robert Oppenheimer
Sabin Tambrea isKlaus Fuchs
Klaus Fuchs
James Sobol Kelly isNorris Bradbury
Norris Bradbury

Similar titles

Moonlight
Barry Lyndon
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
The Godfather
Fast Color
Martha Marcy May Marlene
A Family Man
Dogville
Juliet, Naked
Dogwashers a.k.a Lavaperros
Bohemian Rhapsody
Prescription for Love