Video Sources 222 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas

Aug. 14, 2013France122 Min.Unrated
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Në shekullin e 16-të në Sevenes, një tregtar kuajsh me emrin Mikael Kohlas drejton një jetë të lumtur familjare. Pasi që një zotëri e trajton atë keq në mënyrë të padrejtë, ai krijon një ushtri dhe ndez një luftë të përgjakshme në të gjithë vendin për të rikthyer të drejtat e tij.

Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas
Original title Michael Kohlhaas
IMDb Rating 6.1 7,342 votes
TMDb Rating 6 109 votes

Director

Cast

Mads Mikkelsen isMichael Kohlhaas
Michael Kohlhaas
Bruno Ganz isThe Governor
The Governor
Denis Lavant isThe Theologist
The Theologist
David Kross isThe Preacher
The Preacher
Roxane Duran isThe Princess
The Princess
Paul Bartel isJérémie
Jérémie
Swann Arlaud isThe Baron
The Baron

Similar titles

127 Hours
Top Gun
Tallulah
Battle for Sevastopol
Gridiron Gang
The First Time
Goldie
Badmaash Company
Buddy Games
Tell No One
She’s the Man
Mr. Brooks