Video Sources 199 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
AK-47

AK-47

Feb. 20, 2020Russia105 Min.PG
Your rating: 0
7 1 vote

Synopsis

Filmi biografik në lidhje me shpikësin dhe projektuesin e armëve Mikhail Timofeevich Kalashnikov (AK-47). Rruga e gjatë që ndoqi një djalë 28 vjeçar për të krijuar armën legjendare AK-47 e cila edhe sot është simbol i armëve të përparuara të kohës sonë.

AK-47
AK-47
AK-47
Original title Калашников
IMDb Rating 6.1 284 votes
TMDb Rating 6.4 6 votes

Director

Cast

Yuriy Borisov isKalashnikov
Kalashnikov
Artur Smolyaninov isengineer captain Lyutyy
engineer captain Lyutyy
Vitaliy Khaev ismajor general Kurbatkin
major general Kurbatkin
Valeriy Barinov ismajor general Degtyarev
major general Degtyarev
Anatoliy Lobotskiy iscolonel Glukhov
colonel Glukhov
Alexey Vertkov isstate security captain Lobov
state security captain Lobov
Dmitriy Bogdan isengineer major Sudaev
engineer major Sudaev

Similar titles

Eighth Grade
Confessions of a Brazilian Call Girl
Tercer Grado
Rescue Under Fire
Two Lovers and a Bear
American Animals
Welcome to Marwen
Damsel
Love at Second Sight aka Mon inconnue
The Kid
Journey’s End
Lafangey Parindey