Video Sources 1268 Views

  • Shiko ne Albvidfeurl.com
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

Me iz introducin a white paper.Mar. 21, 2002France, UK, Germany, USA85 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote

Synopsis

Ali Xhi, rastësisht bëhet një gurë shahu nga zëvendës Kryeministri, për të rrëzuar Kryeministrin e Britanisë së Madhe. Megjithatë, Ali përqafohet nga populli si zëri i rinisë dhe e bën Kryeministrin dhe qeverinë e tij më të famshme se kurrë…

Ali G Indahouse
Ali G Indahouse
Ali G Indahouse
Ali G Indahouse
Ali G Indahouse
Ali G Indahouse
Original title Ali G Indahouse
IMDb Rating 6.2 69,216 votes
TMDb Rating 6

Director

Mark Mylod
Director

Cast

Sacha Baron Cohen isAli G / Borat
Ali G / Borat
Michael Gambon isPrime Minister
Prime Minister
Charles Dance isDeputy Prime Minister David Carlton
Deputy Prime Minister David Carlton
Martin Freeman isRichard
Richard "Ricky C" Cunningham
Rhona Mitra isKate Hedges
Kate Hedges
Gina La Piana isHoochie 1
Hoochie 1
Dana de Celis isHoochie 2
Hoochie 2

Similar titles

A Very Murray Christmas
Krishna Gaadi Veera Prema Gaadha
Cook Up a Storm
Better Living Through Chemistry
Borat Subsequent Moviefilm
The SpongeBob -Bob Sfungjer Vjedhja E Kurores
Wish I Was Here
Love, Rosie
Shija e Dashurise
Loosies
Villains
Life Partners