Video Sources 1374 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko
Angel of Evil

Angel of Evil

The incredible true story of Italy's most notorious gangster.Sep. 06, 2010Italy, France, Romania102 Min.R
Your rating: 0
8.5 2 votes

Synopsis

Krimet e tij ishin tronditëse, stili i jetës ishte tërheqës dhe reputacioni i tij ishte legjendar. Bazuar në histori të vërtetë, Angel of Evil rrëfen ngritjen dhe rënien dramatike të një prej bandave më famëkeqe dhe karizmatike të Italisë, Renato Villanzasca.

 

Angel of Evil
Angel of Evil
Angel of Evil
Angel of Evil
Angel of Evil
Original title Vallanzasca - Gli angeli del male
IMDb Rating 6.8 2,395 votes
TMDb Rating 6.4 37 votes

Director

Cast

Similar titles

Red Heat
Barbershop 2:  Back in Business
Adverse
Secretariat
Broken City
The Other Side of Heaven
The Pink Panther
Woman in Gold
A Fortunate Man
The A-Team
Edward Scissorhands
Kumiko, the Treasure Hunter