Video Sources 1345 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Anna Karenina

Anna Karenina

An epic story of love.Sep. 06, 2012UK130 Min.R
Your rating: 0
6.7 3 votes

Synopsis

“Ana Karenina”: Vepra e e shkëlqyer e Tolstoit, vjen përmes një produksioni të pakrahasueshëm të vitit 2012 dhe me një kast aktorësh të mëdhenj. Një histori e shoqërisë së lartë ruse, vendosur në fundin e shekullit të 19-të. Një nga klasikët e mëdhenj të letërsisë botërore, shndërruar në një film mahnitës!

Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Anna Karenina
Original title Anna Karenina
IMDb Rating 6.6 71,452 votes
TMDb Rating 6.3

Director

Joe Wright
Director

Cast

Keira Knightley isAnna Karenina
Anna Karenina
Jude Law isAlexei Karenin
Alexei Karenin
Michelle Dockery isPrincess Myagkaya
Princess Myagkaya
Emily Watson isCountess Lydia
Countess Lydia
Olivia Williams isCountess Vronskaya
Countess Vronskaya
Cara Delevingne isPrincess Sorokina
Princess Sorokina
Ruth Wilson isPrincess Betsy
Princess Betsy

Similar titles

Rosy
In the Heart of the Sea
The Shallows
The Captive
Hellion
Desierto
22 July
Mohenjo Daro
Asako I & II
Blindspotting
Tubelight
Sons of Denmark