Video Sources 1332 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Aquaman

Aquaman

Protector of the DeepDec. 07, 2018Australia, USA143 Min.G
Your rating: 0
10 2 votes

Synopsis

Artur Këri mëson se është trashëgimtari i mbretërisë nënujore të Atlantisit dhe duhet të ecë përpara për të udhëhequr popullin e tij dhe për t’u bërë një hero për botën.

Aquaman
Aquaman
Aquaman
Aquaman
Aquaman
Aquaman
Aquaman
Aquaman
Aquaman
Aquaman
Original title Aquaman
IMDb Rating 7.9 24,893 votes
TMDb Rating 7 811 votes

Director

James Wan
Director

Cast

Jason Momoa isArthur Curry / Aquaman
Arthur Curry / Aquaman
Willem Dafoe isNuidis Vulko
Nuidis Vulko
Patrick Wilson isOrm Marius / Ocean Master
Orm Marius / Ocean Master
Nicole Kidman isQueen Atlanna
Queen Atlanna
Dolph Lundgren isKing Nereus
King Nereus
Yahya Abdul-Mateen II isDavid Kane / Black Manta
David Kane / Black Manta
Temuera Morrison isThomas Curry
Thomas Curry
Ludi Lin isCaptain Murk
Captain Murk
Graham McTavish isKing Atlan
King Atlan

Similar titles

Y Tu Mamá También
Child’s Play
Kickboxer: Vengeance
Trolls World Tour
Undercover Brother
Descendants 2
Honest Thief
Death Race 2
The Missing
Dragonball Evolution
Ghost in the Shell 2: Innocence
Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku