Video Sources 313 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

Keep it to yourselfDec. 05, 2018France85 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Pas një aksidenti, Panoramiks vendos të heq dorë nga pozicioni i druidit të fshatit dhe të kërkoj një zëvendësues. Asteriks dhe Obeliks bashkë me banorët e tjerë udhëtojnë në tërë Galinë për të gjetur zëvendësuesin e duhur, por është e vështirë të gjesh një trashgimtar të denjë të Panoramiksit.

Asterix: The Secret of the Magic Potion
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Original title Astérix - Le Secret de la Potion Magique
IMDb Rating 6.8 4,103 votes
TMDb Rating 7 454 votes

Director

Cast

Christian Clavier isAstérix (voice)
Astérix (voice)
Daniel Mesguich isSulfurix (voice)
Sulfurix (voice)
Alex Lutz isTeleferix (voice)
Teleferix (voice)
Alexandre Astier isOursenplus (voice)
Oursenplus (voice)
Elie Semoun isCubitus (voice)
Cubitus (voice)
Guillaume Briat isObélix (voice)
Obélix (voice)
Bernard Alane isPanoramix (voice)
Panoramix (voice)
Gérard Hernandez isAtmosférix (voice)
Atmosférix (voice)
François Morel isOrdralfabétix (voice)
Ordralfabétix (voice)
Lionnel Astier isCétautomatix (voice)
Cétautomatix (voice)

Similar titles

Charlie’s Christmas Wish
Naked
Grudge Match
No Sleep ‘Til Christmas
Phillauri
Bringing Down the House
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Dolphin Tale 2
The Edge
The Matrix
Double Date
Burn After Reading