Video Sources 477 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Asylum

Asylum

Passion. Possession.Sep. 09, 2005UK, Ireland99 Min.R
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Një grua bëhet shumë kurioze për një nga të burgosurit e burrit të saj psikiatër, një njeri i cili është shpallur fajtor në vrasjen dhe shëmtimin e ish-gruas së tij.

Asylum
Asylum
Asylum
Asylum
Asylum
Asylum
Asylum
Asylum
Asylum
Asylum
Original title Asylum
IMDb Rating 6.1 4,527 votes
TMDb Rating 6.3 41 votes

Director

Cast

Natasha Richardson isStella Raphael
Stella Raphael
Hugh Bonneville isMax Raphael
Max Raphael
Ian McKellen isDr. Peter Cleave
Dr. Peter Cleave
Joss Ackland isJack Straffen
Jack Straffen
Gus Lewis isCharlie Raphael
Charlie Raphael
Wanda Ventham isBridie Straffen
Bridie Straffen
Maria Aitken isClaudia Greene
Claudia Greene
Marton Csokas isEdgar Stark
Edgar Stark
Judy Parfitt isBrenda Raphael
Brenda Raphael

Similar titles

The Last Stand
Singin’ in the Rain
The Great Debaters
Mardaani
Assassination Nation
Berlin, I Love You
Colombiana
Wake Up Sid
The Exterminating Angels
Vantage Point
Jerry Maguire
Confessions of a Shopaholic