Video Sources 48 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

Jul. 17, 2020Japan122 Min.PG
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Kur Titanët që hanin njerëz u shfaqën për herë të parë, 100 vjet më parë, njerëzit gjetën siguri duke ndërtuar disa mure masive të cilat ndaluan gjigandët të binin në gjurmët e tyre. Por siguria që ata kanë pasur për kaq shumë kohë kërcënohet kur një Titan kolosal çan murin, duke tërhequr një valë gjigantësh në atë zonë të sigurt të njerëzve. Gjatë masakrës që vijon, ushtari Eren Jaeger sheh një nga krijesat që gllabëron nënën e tij, gjë që e bën atë të zotohet se do të vrasë çdo Titan. Ai bashkohet me disa miq që mbijetuan, për ta ndihmuar atë. Dhe ky grup është shpresa e fundit e njerëzimit për të shmangur zhdukjen nga duart e titaneve.

 

Attack on Titan: Chronicle
Original title 『進撃の巨人』〜クロニクル〜
IMDb Rating 8.1 3,751 votes
TMDb Rating 6.3 14 votes

Director

Cast

Yūki Kaji isEren Yeager (voice)
Eren Yeager (voice)
Marina Inoue isArmin Arlert (voice)
Armin Arlert (voice)
Yui Ishikawa isMikasa Ackerman (voice)
Mikasa Ackerman (voice)
Hiro Shimono isConnie Springer (voice)
Connie Springer (voice)
Yoshimasa Hosoya isReiner Braun (voice)
Reiner Braun (voice)
Yu Kobayashi isSasha Blouse (voice)
Sasha Blouse (voice)
Yu Shimamura isAnnie Leonhart (voice)
Annie Leonhart (voice)
Ryota Ohsaka isMarco Bodt (voice)
Marco Bodt (voice)
Shiori Mikami isKrista Lenz / Historia Reiss (voice)
Krista Lenz / Historia Reiss (voice)
Tomohisa Hashizume isBertolt Hoover (voice)
Bertolt Hoover (voice)

Similar titles

Nibunan
Homefront
Evan Almighty
Rudhramadevi
Juice
The Bomber
The Hunger Games: Catching Fire
Abduction
Godzilla
Mowgli: Legend of the Jungle
Himmatwala
Pain & Gain