Video Sources 158 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
August: Osage County

August: Osage County

Misery loves familyDec. 26, 2013USA121 Min.R
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Një shikim në jetët e femrave të forta të familjes Ueston, rrugët e të cilave kanë marrë drejtime të ndryshme derisa një krizë familjare do t’i sjellë përsëri mbrapa në shtëpinë në të cilën u rritën, dhe tek femra jofunksionale që i rriti.

August: Osage County
Original title August: Osage County
IMDb Rating 7.2 82,247 votes
TMDb Rating 6.9 969 votes

Director

John Wells
Director

Cast

Meryl Streep isViolet Weston
Violet Weston
Julia Roberts isBarbara Weston
Barbara Weston
Chris Cooper isCharles Aiken
Charles Aiken
Ewan McGregor isBill Fordham
Bill Fordham
Margo Martindale isMattie Fae Aiken
Mattie Fae Aiken
Sam Shepard isBeverly Weston
Beverly Weston
Dermot Mulroney isSteve Huberbrecht
Steve Huberbrecht
Juliette Lewis isKaren Weston
Karen Weston
Abigail Breslin isJean Fordham
Jean Fordham

Similar titles

Hotel Mumbai
The Outsider
London Boulevard
The Ring Two
Jarhead
Meri Nimmo
Words on Bathroom Walls
Goodfellas
Serena
The Rum Diary
Wanderlust
Sarbjit