Video Sources 404 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Badla

Badla

Mar. 08, 2019India120 Min.Not Rated
Your rating: 0
1 1 vote

Synopsis

Një sipërmarrëse e re dhe e zonja e gjen veten të mbyllur në një dhomë hoteli me kufomën e të dashurit të saj brenda. Punëson një avokat të famshëm për ta mbrojtur dhe punojnë bashkë për të zbuluar se ç’ka ndodhur vërtet.

Badla
Badla
Badla
Badla
Badla
Original title बदला
IMDb Rating 8.0 11,434 votes
TMDb Rating 7.9 25 votes

Director

Sujoy Ghosh
Director

Cast

Amitabh Bachchan isBadal Gupta
Badal Gupta
Taapsee Pannu isNaina Sethi
Naina Sethi
Tony Luke isArjun Joseph
Arjun Joseph
Manav Kaul isJimmy Punjab
Jimmy Punjab
Denzil Smith isDetective Sodhi[
Detective Sodhi[

Similar titles

Bound
21
Southpaw
Mail Order Monster
The Shawshank Redemption
Reservoir Dogs
Son of Saul
Magadheera
Padmaavat
Last Rampage: The Escape of Gary Tison
Arthur Christmas
Akaash Vani