Video Sources 780 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikodfmagazine.co.uk
Balto

Balto

Part Dog. Part Wolf. All Hero.Dec. 22, 1995United States78 Min.G
Your rating: 0
7.3 3 votes

Synopsis

Një gjysmë ujk rrezikon jetën e tij për të parandaluar një epidemi vdekjeprurëse qe do shkatërronte Alasken.

Balto
Balto
Balto
Balto
Balto
Balto
Balto
Balto
Original title Balto
IMDb Rating 7.1 34,499 votes
TMDb Rating 7.2

Director

Simon Wells
Director

Cast

Kevin Bacon isBalto (voice)
Balto (voice)
Bob Hoskins isBoris the Goose (voice)
Boris the Goose (voice)
Bridget Fonda isJenna (voice)
Jenna (voice)
Jim Cummings isSteele the Sled Dog (voice)
Steele the Sled Dog (voice)
Phil Collins isMuk and Luk (voice)
Muk and Luk (voice)
Juliette Brewer isYoung Rosy (voice)
Young Rosy (voice)
Jack Angel isNikki (voice)
Nikki (voice)
Danny Mann isKaltag (voice)
Kaltag (voice)
Robbie Rist isStar (voice)
Star (voice)
Sandra Dickinson isDixie / Sylvie (voice)
Dixie / Sylvie (voice)

Similar titles

Witless Protection
Vanguard
Barbi dhe 12 Princeshat balerina
A Wrinkle in Time
Krishtlindjet e Pufëve
Doktor Loraks
Jamesy Boy
Monster House
The Amazing Spider-Man 2
Coco
The Admiral: Roaring Currents
The Huntsman: Winter’s War