Video Sources 1080 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikogoogle.com
Barbi dhe 12 Princeshat balerina

Barbi dhe 12 Princeshat balerina

Enchanted dancing in a magical world!Sep. 19, 2006USA83 Min.TV-Y
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Barbie in The 12 Dancing Princesses: Mbreti Randolph dërgon kusheriren e tij dukeshën Rowena për të ndihmuar të bijat e tij, Princesha Geneviève dhe 11 motrat e saj, ja në zonjat më të mira. Duke përfshirë motrave lojë e preferuar: vallëzimi. Duke menduar të gjitha shpresat humbet ata gjejnë një korridor sekret për një vend magjik ishin ata mund të kërcejnë gjatë gjithë natës. Por çfarë ndodh kur babai i tyre papritmas kthehet i sëmurë? A do të jenë në gjendje për të shpëtuar atë në kohë?

Barbi dhe 12 Princeshat balerina
Barbi dhe 12 Princeshat balerina
Barbi dhe 12 Princeshat balerina
Barbi dhe 12 Princeshat balerina
Barbi dhe 12 Princeshat balerina
Barbi dhe 12 Princeshat balerina
Barbi dhe 12 Princeshat balerina
Barbi dhe 12 Princeshat balerina
Barbi dhe 12 Princeshat balerina
Original title Barbie in the 12 Dancing Princesses
IMDb Rating 6.7 2,893 votes
TMDb Rating 7.5 442 votes

Director

Cast

Nicole Oliver isAshlyn / Twyla (voice)
Ashlyn / Twyla (voice)
Lalainia Lindbjerg isCourtney (voice)
Courtney (voice)
Kathleen Barr isDelia (voice)
Delia (voice)
Chiara Zanni isEdeline (voice)
Edeline (voice)
Kelly Sheridan isGenevieve (voice)
Genevieve (voice)
Ashleigh Ball isHadley / Ilsa (voice)
Hadley / Ilsa (voice)
Britt McKillip isJanessa (voice)
Janessa (voice)
Maddy Capozzi isKathleen (voice)
Kathleen (voice)
Chantal Strand isLacey (voice)
Lacey (voice)
Jennifer Copping isBlair (voice)
Blair (voice)

Similar titles

Four Kids and It
Descendants 3
A Trash Truck Christmas a.k.a. A Giant Jack Christmas
Paper Planes
Teen Beach Movie
My Grandfather’s People a.k.a Dedemin Insanlari
Journey to the Center of the Earth
The Emoji Movie
Hotel Transilvania 1
Bethoven 4
LEGO Star Wars Terrifying Tales
Mary Poppins