Video Sources 995 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Barbi Princesha dhe e Varfra

Barbi Princesha dhe e Varfra

Sep. 28, 2004USA85 Min.Not Rated
Your rating: 0
10 4 votes

Synopsis

Barbie as The Princess and the Pauper: Në muzikalin e saj të parë të animuar që përmban shtatë këngë origjinale, Barbie vjen në jetë në këtë ritregim modern të një përrallë klasike të identitetit të gabuar dhe fuqisë së miqësisë. Bazuar në tregimin e Mark Twain.

Barbi Princesha dhe e Varfra
Barbi Princesha dhe e Varfra
Original title Barbie as The Princess & the Pauper
IMDb Rating 6.8 4,347 votes
TMDb Rating 7.3 665 votes

Director

William Lau
Director

Cast

Kelly Sheridan isPrincess Anneliese / Erika (voice)
Princess Anneliese / Erika (voice)
Roger Monk isMinister (voice)
Minister (voice)
Garry Chalk isHerve (voice)
Herve (voice)
Janyse Jaud isPalace Maid (voice)
Palace Maid (voice)
Pam Hyatt isMadame Carp (voice)
Madame Carp (voice)
Melissa Lyons isPrincess Anneliese (singing voice)
Princess Anneliese (singing voice)
Julie Stevens isErika (singing voice)
Erika (singing voice)
Mark Hildreth isKing Dominick (voice)
King Dominick (voice)
Mark Luna isKing Dominick (singing voice)
King Dominick (singing voice)
Alessandro Juliani isJulian (voice)
Julian (voice)

Similar titles

Magic Arch
The Ice Harvest
The Game Plan
In Bruges
Man Camp
Laid in America
Oliver Twist
After the Sunset
Popstar: Never Stop Never Stopping
The Hunchback of Notre Dame
Forgetting Sarah Marshall
Amateur Night