Video Sources 781 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Battleship

Battleship

The Battle for Earth Begins at SeaApr. 11, 2012USA131 Min.PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Bazuar në lojën mjaft popullore të betejave në det. Një flotë ndërkombëtare në mision trajnimi, zbulon disa qënie jashtëtokësore që kanë si qëllim shfarrosjen e jetës mbi Tokë. Lufta përhapet kudo, në oqean, ajër dhe tokë, por shpresa e vetme e njerëzimit mund të jenë disa anije luftarake të bllokuara pas një mburoje të ngritur nga jashtëtokësorët…

Battleship
Battleship
Battleship
Battleship
Battleship
Battleship
Battleship
Battleship
Battleship
Battleship
Original title Battleship
IMDb Rating 5.8 214,264 votes
TMDb Rating 5.5

Director

Peter Berg
Director

Cast

Taylor Kitsch isLieutenant Alex Hopper
Lieutenant Alex Hopper
Alexander Skarsgård isCommander Stone Hopper
Commander Stone Hopper
Rihanna isPetty Officer Cora 'Weps' Raikes
Petty Officer Cora 'Weps' Raikes
Tadanobu Asano isCaptain Yugi Nagata
Captain Yugi Nagata
Liam Neeson isAdmiral Shane
Admiral Shane
Gregory D. Gadson isLieutenant Colonel Mick Canales
Lieutenant Colonel Mick Canales
Jesse Plemons isBoatswain Mate Seaman Jimmy
Boatswain Mate Seaman Jimmy "Ordy" Ord
John Tui isChief Petty Officer Walter
Chief Petty Officer Walter "The Beast" Lynch

Similar titles

Transformers: The Last Knight
Non-Stop
Big hero 6 (6 heronjtë)
Redcon-1
The Foreigner
Mr & Mrs Ramachari
Fan-Fan the Tulip
Guardians of the Tomb
Sniper: Ghost Shooter
The Peacemaker
Ant-Man and the Wasp
Honest Thief