Video Sources 793 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
  • Shiko
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

Be our guest.Mar. 16, 2017USA129 Min.PG
Your rating: 0
10 3 votes

Synopsis

Adoptimi i përrallës “E bukura dhe bisha”, që flet një vajzë të bukur dhe një princ egoist, i cili ishte shndërruar në një bishë të tmerrshme, si rezultat i një magjie. Ata ranë në dashuri dhe magjia u prish.

Beauty and the Beast
Beauty and the Beast
Beauty and the Beast
Beauty and the Beast
Beauty and the Beast
Beauty and the Beast
Beauty and the Beast
Beauty and the Beast
Beauty and the Beast
Beauty and the Beast
Original title Beauty and the Beast
IMDb Rating 7.4 166,789 votes
TMDb Rating 6.8 5,302 votes

Director

Bill Condon
Director

Cast

Stanley Tucci isMaestro Cadenza
Maestro Cadenza
Audra McDonald isMadame Garderobe
Madame Garderobe
Ian McKellen isCogsworth
Cogsworth

Similar titles

Thank You
Teraa Surroor
Damat Takimi-Shokët e dhëndrrit
Herkuli dhe Ksena-Beteja për malin Olimp
Baby’s Day Out
Step Up All In
The Many Adventures of Winnie the Pooh
Mumon: The Land of Stealth
Suite Française
Stephen King’s It
Barbi dhe Krishtlindjet Perfekte
The Age of Adaline