Video Sources 603 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Boss Baby

The Boss Baby

Born leaderMar. 23, 2017USA97 Min.PG
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

Jeta e një shtatë vjeçari kthehet përmbys kur në shtëpi vjen vëllai i tij i porsalindur, një bebe që vishet me kostum dhe me vete ka një valixhe biznesi. Por shumë shpejt ata duhet të lënë mënnjanë garën mes njëri-tjetrit dhe të bashkohen në një mision spiunazhi që përfshin rivalitetin midis bebeve dhe qenushave..

The Boss Baby
The Boss Baby
The Boss Baby
The Boss Baby
The Boss Baby
The Boss Baby
The Boss Baby
The Boss Baby
The Boss Baby
The Boss Baby
Original title The Boss Baby
IMDb Rating 6.3 96,151 votes
TMDb Rating 6.4 4,466 votes

Director

Tom McGrath
Director

Cast

Alec Baldwin isTheodore Templeton (voice)
Theodore Templeton (voice)
Steve Buscemi isFrancis E. Francis (voice)
Francis E. Francis (voice)
Miles Bakshi isTim Templeton (voice)
Tim Templeton (voice)
Jimmy Kimmel isTed Templeton (voice)
Ted Templeton (voice)
Lisa Kudrow isJanice Templeton (voice)
Janice Templeton (voice)
Tobey Maguire isNarrator / Older Tim Templeton (voice)
Narrator / Older Tim Templeton (voice)
Conrad Vernon isEugene Francis (voice)
Eugene Francis (voice)
James McGrath isWizzie / Elvis Impersonator (voice)
Wizzie / Elvis Impersonator (voice)
David Soren isJimbo (voice)
Jimbo (voice)
Nina Zoe Bakshi isTim's Daughter / Girl / Little Girl (voice)
Tim's Daughter / Girl / Little Girl (voice)

Similar titles

Isle of Dogs
Spree
The Golden Child
Two Night Stand
Slaughterhouse Rulez
She’s the Man
Diary of a Wimpy Kid
Jojo Rabbit
The Addams Family
Jingle Jangle: A Christmas Journey
The Sisters Brothers
Keys to the Heart