Video Sources 78 Views

  • Shikovidmoly.net
Bhoot Police

Bhoot Police

Sep. 10, 2021India129 Min.Not Rated
Your rating: 0
8 1 vote

Synopsis

Dy vëllezër Vibhooti dhe Chiraunji, tantrikë, që meren me gjuetinë dhe zhdukjen e fantazmave për para, u caktohet një detyrë në një fshat të largët ku përballen me një fantazëm Kichkandi.

 

Bhoot Police
Bhoot Police
Bhoot Police
Bhoot Police
Original title भूत पुलिस
IMDb Rating 6.9 14,557 votes
TMDb Rating 4.6 6 votes

Director

Cast

Saif Ali Khan isVibhooti Vaidya
Vibhooti Vaidya
Arjun Kapoor isChiraunji Vaidya
Chiraunji Vaidya
Javed Jaffrey isInspector Chedilal
Inspector Chedilal
Rajpal Yadav isGoggle Baba
Goggle Baba
Amit Mistry isHari Kumar
Hari Kumar

Similar titles

The Intern
Ice Age: The Great Egg-Scapade
Holmes & Watson
Ravenous
Kung Fu Panda 1
Wrong Turn 3: Left for Dead
The 8th Night
Prisoners of the Ghostland
Rush Hour
Frozen
mother!
Ishqeria