Video Sources 23 Views

  • Watch traileryoutube.com
  • Shikoevoload.io
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

Every legend has an origin story.Mar. 01, 2021USA97 Min.R
Your rating: 0
6 1 vote

Synopsis

Ky dokumentar përmban pamje të rralla të filmuara nga miku më i mirë i Christopher Wallace, Damion “D-Roc” Butler, dhe intervista me familjen dhe miqtë e tij më të ngushtë, duke zbuluar një anë të Biggie Smalls që bota kurrë nuk e dinte.

 

Biggie: I Got a Story to Tell
Biggie: I Got a Story to Tell
Original title Biggie: I Got a Story to Tell
IMDb Rating 6.9 3,773 votes
TMDb Rating 7 39 votes

Director

Cast

The Notorious B.I.G. isSelf (archive footage)
Self (archive footage)
Sean Combs isSelf - aka Puff Daddy
Self - aka Puff Daddy
Faith Evans isSelf - Christopher's Wife
Self - Christopher's Wife
Damion Butler isSelf - Childhood Friend (as D. Roc)
Self - Childhood Friend (as D. Roc)
Voletta Wallace isSelf - Christopher's Mother
Self - Christopher's Mother
Lil' Cease isSelf - Childhood Friend (as James Lloyd)
Self - Childhood Friend (as James Lloyd)
Gwendolyn Wallace isSelf - Christopher's Grandmother
Self - Christopher's Grandmother
Dave Wallace isSelf - Christopher's Uncle
Self - Christopher's Uncle
C Gutta isSelf - Childhood Friend (as Suif Jackson)
Self - Childhood Friend (as Suif Jackson)
Hubert Sam isSelf - Childhood Friend
Self - Childhood Friend

Similar titles

August Rush
Ishq Ke Parindey
Descendants 3
Kim Dotcom: Caught in the Web
Vox Lux
Rise of the Superheroes
The White Helmets
Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom
For Sama
Queen
A Cinderella Story: Christmas Wish
Popstar: Never Stop Never Stopping